Felgi jednośladów w naturalny sposób ulegają zużyciu. W największym stopniu przyczynia się do tego nierówna nawierzchnia oraz dziury i wyrwy w jezdni.

Koło motocykla musi znieść bardzo duże przeciążenia związane  z gwałtownym przyspieszaniem i hamowaniem oraz siłą dośrodkową działającą na nie na zakrętach. Problem dotyczy nie tylko opon motocyklowych, ale także felg.

Jazda na krzywych, popękanych i powyginanych felgach jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się poważnym wypadkiem. Uszkodzone obręcze zmniejszają też komfort jazdy i mogą obniżyć żywotność dętek, opon oraz zawieszenia. Na szczęście możliwa jest ich naprawa. Na czym polega naprawa felg motocyklowych? 

Chodzi przede wszystkim o przywrócenie ich pierwotnego kształtu. – do wykonywania napraw niezbędne są  profesjonalne narzędzia oraz fachowa wiedza. Jeśli zauważymy uszkodzenia, niezwłocznie udajmy się do warsztatu, w którym specjalista oceni ich skalę i zaproponuje dostępne rozwiązania.

Prostowanie felgi motocyklowej polega na podgrzaniu wygiętego fragmentu felgi, umieszczeniu wewnątrz obręczy odpowiednio dopasowanej kształtki, a następnie wywarciu silnego nacisku, pod którego wpływem felga otrzyma pożądany kształt. Do prostowania krzywych krawędzi felg używa się często ręcznej prostowarki. Czasem zdarza się, że obręcze pękają podczas prostowania. Tego rodzaju uszkodzenia likwiduje się w procesie spawania

Jeśli szukasz punktu, w którym skorzystasz z usług, takich jak prostowanie  felg motocyklowych  – serdecznie zapraszamy do Motoogar

Zapraszamy do umówienia się na wizytę

    Imię i Nazwisko

    Marka i model auta

    Opis zadania dla serwisu

    Email